DZIEŃ BIBLIOTEKI w PSP im. Doroty Gellner w Pobyłkowie Dużym

W 1999r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku odbywa się pod hasłem ,,My czytamy – czytaj z nami”.
W naszej szkole MŚBS obchodziliśmy 30 listopada 2016r. W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami zebrali się w sali gimnastycznej na apelu poświęconym bibliotece szkolnej. Uczniowie pod kierunkiem p. Marzeny Zdunek przypomnieli historię książki. Apel wzbogaciła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy II, III, IV i V, którzy wcielili się w role znanych bohaterów książek: Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Pinokia, Doktora Paj – Hi – Wo, Królowej Śniegu, Krasnoludków oraz Wilka.
W tym dniu zadaniem każdego ucznia było zabranie ze sobą swojej ulubionej książki. Po części artystycznej uczniowie klasy Vi przeczytali dla najmłodszych fragment książki naszej patronki – Doroty Gellner. Natomiast pozostali w ciszy odczytali fragmenty ulubionych książek.
Dzięki obchodom tego międzynarodowego święta uczniowie mieli okazję poznać bibliotekę, jako miejsce przyjazne, gościnne, interesujące i ważne. Na pewno wszyscy zgodzą się, że przecież biblioteka to jedno z najciekawszych i najważniejszych miejsc w szkole. A my: ,,Kochajmy książki, które są duszą szkół. Martwe są bowiem szkoły, których nie ożywiają książki” (J. A. Kamieński).

Galeria zdjęć